DF57AH-2S-1.2C
DigiKeys produktnummer
DF57AH-2S-1.2C-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF57AH-2S-1.2C
Beskrivning
CONN RCPT 2POS 1.2MM CRIMP
Detaljerad beskrivning
2 Rektangulära kontakter - höljen Uttag Svart 0,047" (1,20mm)
EDA-/CAD-modeller
DF57AH-2S-1.2C Modeller
Kategori
Antal rader
1
Tillv.
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Serie
Kontaktterminering
Crimp
Förpackning
Påse
Fästtyp
Svänglås
Artikelstatus
Aktiv
Färg
Svart
Kontaktdonstyp
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT)
Kontakttyp
Honuttag
Arbetstemperatur
-35°C-85°C
Antal positioner
Basproduktens nummer
Stigning
0,047" (1,20mm)