DF37NC-40DS-0.4V(53) är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 7 204
Datablad
Bilden för DF37NC-40DS-0.4V(53) är inte tillgänglig
DF37NC-40DS-0.4V(53)
DigiKeys produktnummer
DF37NC-40DS-0.4V(53)-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF37NC-40DS-0.4V(53)
Beskrivning
CONN RCPT 40POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
40 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF37NC-40DS-0.4V(53) Modeller
Kategori
Antal rader
2
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Monteringstyp
Ytmontering
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Kontaktyta, tjocklek
2,00µin (0,051µm)
Sammankopplade stackhöjder
0,98mm
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Höjd över kort
0,038" (0,97mm)
Antal positioner
40
Basproduktens nummer
Stigning
0,016" (0,40mm)