DF37B-40DP-0.4V(75) är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 1 768
Datablad
Similar
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 820
Datablad
40 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
DF37B-40DP-0.4V(75)
DigiKeys produktnummer
DF37B-40DP-0.4V(75)-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF37B-40DP-0.4V(75)
Beskrivning
CONN HDR 40POS SMD GOLD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
DF37B-40DP-0.4V(75) Modeller
Artikelstatus
Senaste tidpunkt för inköp
Kontaktyta, tjocklek
4,00µin (0,100µm)
Sammankopplade stackhöjder
0,98mm
Antal positioner
40
Höjd över kort
0,030" (0,75mm)
Stigning
0,016" (0,40mm)