DF37B-40DP-0.4V(51) | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | DF37B-40DP-0.4V(51) |
Beskrivning | CONN HDR 40POS SMD GOLD |
Tillverkarens standardleveranstid | 12 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 40 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | DF37B-40DP-0.4V(51) Modeller |
Kategori | Antal rader 2 |
Tillverkare Hirose Electric Co Ltd | Monteringstyp Ytmontering |
Serie | Egenskaper Mjuklodsretention |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Kontaktytbehandling Guld |
Artikelstatus Aktiv | Kontaktyta, tjocklek 2,00µin (0,051µm) |
Kontaktdonstyp Hållare, ytterhöljeskontakter | Sammankopplade stackhöjder 0,98mm |
Antal positioner 40 | Höjd över kort 0,030" (0,75mm) |
Stigning 0,016" (0,40mm) | Basproduktens nummer |