DF37NB-24DS-0.4V(51)
DigiKeys produktnummer
H11850TR-ND - Remsa och spole (TR)
H11850CT-ND - Remsbit (CT)
H11850DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF37NB-24DS-0.4V(51)
Beskrivning
CONN RCPT 24POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
24 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
DF37NB-24DS-0.4V(51) Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Serie
Egenskaper
Mjuklodsretention
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktyta, tjocklek
2,00µin (0,051µm)
Sammankopplade stackhöjder
0,98mm
Antal positioner
24
Höjd över kort
0,038" (0,97mm)
Stigning
0,016" (0,40mm)