DF37CJ-24DS-0.4V(53)
DigiKeys produktnummer
26-DF37CJ-24DS-0.4V(53)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-DF37CJ-24DS-0.4V(53)CT-ND - Remsbit (CT)
26-DF37CJ-24DS-0.4V(53)DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF37CJ-24DS-0.4V(53)
Beskrivning
CONN RCPT 24POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
24 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
DF37CJ-24DS-0.4V(53) Modeller
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Sammankopplade stackhöjder
1,23mm
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Höjd över kort
0,037" (0,95mm)
Antal positioner
24
Basproduktens nummer
Stigning
0,016" (0,40mm)