DF37C-24DP-0.4V(51)
DigiKeys produktnummer
26-DF37C-24DP-0.4V(51)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-DF37C-24DP-0.4V(51)CT-ND - Remsbit (CT)
26-DF37C-24DP-0.4V(51)DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF37C-24DP-0.4V(51)
Beskrivning
CONN HDR 24POS SMD GOLD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
24 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF37C-24DP-0.4V(51) Modeller
Kategori
Antal rader
2
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Monteringstyp
Ytmontering
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktyta, tjocklek
2,00µin (0,051µm)
Artikelstatus
Aktiv
Sammankopplade stackhöjder
0,98mm
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Höjd över kort
0,030" (0,75mm)
Antal positioner
24
Basproduktens nummer
Stigning
0,016" (0,40mm)