DF37B-24DP-0.4V(53)
DigiKeys produktnummer
H11835TR-ND - Remsa och spole (TR)
H11835CT-ND - Remsbit (CT)
H11835DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF37B-24DP-0.4V(53)
Beskrivning
CONN HDR 24POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
24 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
DF37B-24DP-0.4V(53) Modeller
Kontaktyta, tjocklek
2,00µin (0,051µm)
Sammankopplade stackhöjder
0,98mm
Antal positioner
24
Höjd över kort
0,030" (0,75mm)
Stigning
0,016" (0,40mm)