DF11-14DS-2DSA(05) | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | H10173-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | DF11-14DS-2DSA(05) |
Beskrivning | CONN RCPT 14POS 0.079 TIN PCB |
Tillverkarens standardleveranstid | 12 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 14 Positioner Uttag Kontakt 0,079" (2,00mm) Genomgående hål Tenn |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | DF11-14DS-2DSA(05) Modeller |
Kategori | Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling 78,7µin (2,00µm) |
Tillv. | Isolering, färg Svart |
Serie | Isoleringshöjd 0,244" (6,20mm) |
Förpackning Tråg | Kontaktlängd - polstift 0,118" (3,00mm) |
Artikelstatus Aktiv | Arbetstemperatur -30°C-85°C |
Kontaktdonstyp | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Kontakttyp Honuttag | Kontaktytbehandling - polstift Tenn |
Stil Kort till kort eller kabel | Sammankopplade stackhöjder 7,8mm, 8,45mm |
Antal positioner | Strömklassning (Ampere) 2A |
Antal inlästa positioner Alla | Spänningsvärde 250V |
Delning - hopkoppling | Tillämpningar General Purpose |
Antal rader 2 | Isoleringsmaterial Polyamid (PA), nylon |
Radmellanrum - hopkoppling 0,079" (2,00mm) | Kontaktform Kvadrat |