DF11-14DP-2DSA(01)
DigiKeys produktnummer
H2855-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF11-14DP-2DSA(01)
Beskrivning
CONN HEADER VERT 14POS 2MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 14 positioner 0,079" (2,00mm)
EDA-/CAD-modeller
DF11-14DP-2DSA(01) Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,118" (3,00mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,118" (3,00mm)
Serie
Övergripande kontaktlängd
0,299" (7,60mm)
Förpackning
Påse
Isoleringshöjd
0,260" (6,60mm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktform
Kvadrat
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
8,00µin (0,203µm)
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Mässing
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Antal rader
2
Arbetstemperatur
-30°C-85°C
Radmellanrum - hopkoppling
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Svart
Stil
Strömklassning (Ampere)
2A
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Spänningsvärde
250V
Monteringstyp
Sammankopplade stackhöjder
7,55, 7,8mm, 8,9mm