A3B-10PA-2DS(74)
DigiKeys produktnummer
A3B-10PA-2DS(74)-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A3B-10PA-2DS(74)
Beskrivning
CONN HEADER R/A 10POS 2MM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 10 positioner 0,079" (2,00mm)
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,138" (3,50mm)
Serie
Kontaktlängd - polstift
0,102" (2,60mm)
Förpackning
Bulk
Isoleringshöjd
0,157" (4,00mm)
Artikelstatus
Föråldrad
Kontaktform
Kvadrat
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
19,7µin (0,50µm)
Delning - hopkoppling
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Antal positioner
Kontaktmaterial
Mässing
Antal rader
2
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Svart
Mantling
Okapslad
Strömklassning (Ampere)
1A
Monteringstyp
Spänningsvärde
200VAC