A3A-10DA-2SV(71)
DigiKeys produktnummer
H10974-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A3A-10DA-2SV(71)
Beskrivning
CONN RCPT 10POS 0.079 GOLD SMD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 Positioner Uttag Kontakt 0,079" (2,00mm) Ytmontering Guld
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
A3A-10DA-2SV(71) Modeller
Kategori
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
8,00µin (0,203µm)
Tillv.
Isolering, färg
Brown
Serie
Isoleringshöjd
0,165" (4,20mm)
Förpackning
Rör
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Artikelstatus
Aktiv
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontakttyp
Honuttag
Sammankopplade stackhöjder
5,1mm, 6mm
Stil
Kort till kort eller kabel
Egenskaper
Kortguide
Antal positioner
Strömklassning (Ampere)
1A
Antal inlästa positioner
Alla
Spänningsvärde
200VAC
Delning - hopkoppling
Tillämpningar
General Purpose, telekom
Antal rader
2
Isoleringsmaterial
Polyfenylensulfid (PPS)
Radmellanrum - hopkoppling
0,079" (2,00mm)