A3B-10D-2C
A3B-10D-2C
A3B-10D-2C
DigiKeys produktnummer
H2004-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A3B-10D-2C
Beskrivning
CONN RCPT HSG 10POS 2.00MM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 Rektangulära kontakter - höljen Uttag Svart 0,079" (2,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
A3B-10D-2C Modeller
Kategori
Antal rader
2
Tillv.
Radmellanrum
0,079" (2,00mm)
Serie
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Förpackning
Påse
Kontaktterminering
Crimp
Artikelstatus
Aktiv
Färg
Svart
Kontaktdonstyp
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT)
Kontakttyp
Honuttag
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Antal positioner
Anmärkning
Kontakter säljes separat
Stigning
0,079" (2,00mm)