M50-3610542R
DigiKeys produktnummer
952-3090-2-ND - Remsa och spole (TR)
952-3090-1-ND - Remsbit (CT)
952-3090-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
M50-3610542R
Beskrivning
CONN HEADER SMD 10POS 1.27MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 10 positioner 0,050" (1,27mm)
EDA-/CAD-modeller
M50-3610542R Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,118" (3,00mm)
Tillv.
Isoleringshöjd
0,039" (1,00mm)
Serie
Kontaktform
Kvadrat
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
1,00µin (0,025µm)
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontakttyp
Stift
Kontaktmaterial
Mässing
Delning - hopkoppling
Isoleringsmaterial
Termoplast
Antal positioner
Egenskaper
Kortguide, plocka och placera
Antal rader
2
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Radmellanrum - hopkoppling
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal inlästa positioner
Alla
Strömklassning (Ampere)
1A
Mantling
Okapslad
Spänningsvärde
250V