M50-3110542
DigiKeys produktnummer
952-2342-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
M50-3110542
Beskrivning
CONN RCPT 10POS 0.05 GOLD SMD
Detaljerad beskrivning
10 Positioner Uttag Kontakt 0,050" (1,27mm) Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
M50-3110542 Modeller
Tillv.
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
Flash
Förpackning
Rör
Isoleringshöjd
0,181" (4,60mm)
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Kontakttyp
Honuttag
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Stil
Kort till kort eller kabel
Sammankopplade stackhöjder
5,5mm, 6,18mm
Antal positioner
Egenskaper
Kortguide
Antal inlästa positioner
Alla
Strömklassning (Ampere)
1A
Delning - hopkoppling
Tillämpningar
General Purpose, medicin, telekom
Antal rader
2
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA6T), nylon 6T
Radmellanrum - hopkoppling
0,050" (1,27mm)