G125-MV11605L1R
DigiKeys produktnummer
952-G125-MV11605L1RTR-ND - Remsa och spole (TR)
952-G125-MV11605L1RCT-ND - Remsbit (CT)
952-G125-MV11605L1RDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
G125-MV11605L1R
Beskrivning
CONN HEADER VERT 16POS 1.25MM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 16 positioner 0,049" (1,25mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
G125-MV11605L1R Modeller
Kategori
Fästtyp
Spärrhake
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,118" (3,00mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,193" (4,90mm)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktform
Cirkulär
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
8,00µin (0,203µm)
Kontakttyp
Stift
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Delning - hopkoppling
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA4T), nylon 4T, glasfylld, halogenfri
Antal positioner
Egenskaper
Kortlås, plocka och placera
Antal rader
2
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Radmellanrum - hopkoppling
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Grön
Stil
Strömklassning (Ampere)
2A per kontakt
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Sammankopplade stackhöjder
7,25mm, 7,35mm, 7,7mm