FFC2A33-15-T-R
DigiKeys produktnummer
2073-FFC2A33-15-T-RTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FFC2A33-15-T-R
Beskrivning
CONN FFC VERT 15POS 0.5MM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, vertikala - 1-sidiga 0,020" (0,50mm) Ytmontering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FFC2A33-15-T-R Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Konisk
Tillverkare
GCT
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Serie
Kontaktytbehandling
Tenn
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Höljesmaterial
Polyamid (PA6T), nylon 6T
Artikelstatus
Aktiv
Styrdonsmaterial
Polyfenylensulfid (PPS)
Typ böjlig flat, flat flex
FFC, FPC
Egenskaper
Plocka och placera, mjuklodsretention, noll infogningskraft (ZIF)
Monteringstyp
Ytmontering
Spänningsvärde
30V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, vertikala - 1-sidiga
Arbetstemperatur
-25°C-85°C
Antal positioner
15
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stigning
0,020" (0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
0,2A
Terminering
Lödmetall
Höljesfärg
Natural
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Styrdonsfärg
Brown
Höjd över kort
0,177" (4,50mm)