BF060-10A-B-0600-0280-0305-L-D
DigiKeys produktnummer
2073-BF060-10A-B-0600-0280-0305-L-D-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BF060-10A-B-0600-0280-0305-L-D
Beskrivning
10POS, 2MM PITCH PIN HDR, DIL, T
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 10 positioner 0,079" (2,00mm)
EDA-/CAD-modeller
BF060-10A-B-0600-0280-0305-L-D Modeller
Kontaktlängd - hopkoppling
0,236" (6,00mm)
Serie
Kontaktlängd - polstift
0,110" (2,80mm)
Isoleringshöjd
0,157" (4,00mm)
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Strömklassning (Ampere)
2A per kontakt