BF100-10-A-D-0-0640-L-C
DigiKeys produktnummer
2073-BF100-10-A-D-0-0640-L-CTR-ND - Remsa och spole (TR)
2073-BF100-10-A-D-0-0640-L-CCT-ND - Remsbit (CT)
2073-BF100-10-A-D-0-0640-L-CDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BF100-10-A-D-0-0640-L-C
Beskrivning
10POS, 2MM PITCH SOCKET, DIL, SM
Detaljerad beskrivning
10 Positioner Kontakt, botten- eller toppingång Kontakt 0,079" (2,00mm) Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
BF100-10-A-D-0-0640-L-C Modeller
Isoleringshöjd
0,181" (4,60mm)
Kontaktdonstyp
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Egenskaper
Plocka och placera
Strömklassning (Ampere)
2A per kontakt
Radmellanrum - hopkoppling
0,079" (2,00mm)