BF100-10-A-C-1-0625-L-C
DigiKeys produktnummer
2073-BF100-10-A-C-1-0625-L-CTR-ND - Remsa och spole (TR)
2073-BF100-10-A-C-1-0625-L-CCT-ND - Remsbit (CT)
2073-BF100-10-A-C-1-0625-L-CDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BF100-10-A-C-1-0625-L-C
Beskrivning
10POS, 2MM PITCH SOCKET, DIL, SM
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 Positioner Kontakt, botten- eller toppingång Kontakt 0,079" (2,00mm) Ytmontering Guld
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BF100-10-A-C-1-0625-L-C Modeller
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Serie
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
Flash
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Isolering, färg
Svart
Artikelstatus
Aktiv
Isoleringshöjd
0,169" (4,30mm)
Kontaktdonstyp
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Kontakttyp
Honuttag
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Kort till kort
Kontaktytbehandling - polstift
Guld
Antal positioner
Egenskaper
Kortguide, plocka och placera
Antal inlästa positioner
Alla
Strömklassning (Ampere)
2A per kontakt
Delning - hopkoppling
Spänningsvärde
250VAC/DC
Antal rader
2
Isoleringsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Radmellanrum - hopkoppling
0,079" (2,00mm)