BC085-50-A-0390-L-D
DigiKeys produktnummer
2073-BC085-50-A-0390-L-D-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BC085-50-A-0390-L-D
Beskrivning
50W, 1.0MM PITCH SOCKET, DIL, SM
Detaljerad beskrivning
50 Positioner Kontakt, botten- eller toppingång Kontakt 0,039" (1,00mm) Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
BC085-50-A-0390-L-D Modeller
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Förpackning
Rör
Isoleringshöjd
0,089" (2,26mm)
Kontaktdonstyp
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Kontakttyp
Honuttag
Stil
Kort till kort
Antal positioner
Egenskaper
Plocka och placera
Strömklassning (Ampere)
1A per kontakt
Delning - hopkoppling
Spänningsvärde
250VAC/DC
Antal rader
2
Isoleringsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Radmellanrum - hopkoppling
0,039" (1,00mm)