BC035-50-A-0380-0300-L-G
DigiKeys produktnummer
2073-BC035-50-A-0380-0300-L-G-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BC035-50-A-0380-0300-L-G
Beskrivning
50W, 1.0MM PITCH PIN HDR, DIL, T
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 50 positioner 0,039" (1,00mm)
EDA-/CAD-modeller
BC035-50-A-0380-0300-L-G Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,150" (3,81mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,118" (3,00mm)
Serie
Övergripande kontaktlängd
0,315" (8,00mm)
Isoleringshöjd
0,047" (1,20mm)
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Strömklassning (Ampere)
1A per kontakt