HP03-1/04-12/24ET
DigiKeys produktnummer
2985-HP03-1/04-12/24ET-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HP03-1/04-12/24ET
Beskrivning
IP20, PTC HEATER
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PTC 104°F (40°C) Aluminium 3,397" (100mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
HP03-1/04-12/24ET Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Bredd
1,500" (38,10mm)
Tillverkare
European Thermodynamics Ltd
Tjocklek
0,335" (8,50mm)
Serie
Material
Aluminium
Förpackning
Påse
Fästmetod
Ej tryckkänslig vidhäftning
Artikelstatus
Aktiv
Terminering
Trådledare
Typ
PTC
Längd - ledarlängd
3,397" (100mm)
Temperaturklassning
104°F (40°C)
Material - isolering
Silikon
Effekt (Watt)
20 W
Ledningsdimension
18AWG
Spänning
24V
Färg
Svart
Form
Rektangulär
Godkännande myndighet
UL
Längd
2,450" (62,23mm)