BK/MDA-10-R
DigiKeys produktnummer
283-2722-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BK/MDA-10-R
Beskrivning
FUSE CERAMIC 10A 250VAC 3AB 3AG
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 A 250 V AC DC-säkring Patron, keramisk Kräver hållare 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Kategori
Svarstid
Långsamt utsläpp
Tillv.
Inkapsling/låda
Serie
Brytkapacitet @ märkspänning
200A
Förpackning
Bulk
Smältning I²t
332.0
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande myndighet
CE, CSA, UL
Monteringstyp
Kräver hållare
Färg
Svart
Säkringstyp
Storlek/dimension
Diam. 0,250" x L 1,250" (6,35 x 31,75mm)
Strömklassning (Ampere)
DC-kallresistans
0.01 Ohms
Märkspänning - AC
250 V