BK/MDA-12-R
DigiKeys produktnummer
283-2723-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BK/MDA-12-R
Beskrivning
FUSE CERAMIC 12A 250VAC 3AB 3AG
Detaljerad beskrivning
12 A 250 V AC DC-säkring Patron, keramisk Kräver hållare 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Brytkapacitet @ märkspänning
750A
Smältning I²t
125.18
Storlek/dimension
Diam. 0,250" x L 1,250" (6,35 x 31,75mm)
Strömklassning (Ampere)
DC-kallresistans
0.00725 Ohms
Märkspänning - AC
250 V