BZX84C2V7-7 har upphört och finns inte längre hos DigiKey.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Diodes Incorporated
I lager: 9
Datablad
Similar
Nexperia USA Inc.
I lager: 8 409
Datablad
Similar
Nexperia USA Inc.
I lager: 0
onsemi
onsemi
Dioder - zener 2.7 V 300 mW ±7% Ytmontering SOT-23-3
BZX84C2V7-7
DigiKeys produktnummer
BZX84C2V7DITR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84C2V7-7
Beskrivning
DIODE ZENER 2.7V 300MW SOT23-3
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
20 µA @ 1 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Tolerans
±7%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Effekt - max
300 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
100 Ohms