PMF-4V320WCGB har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Delta Electronics
I lager: 0
Datablad
Similar
MEAN WELL USA Inc.
I lager: 15
Datablad
Similar
MEAN WELL USA Inc.
I lager: 0
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 4,2V 85-264VAC Ingång
PMF-4V320WCxx Drawing
Delta Medical Power Solutions Medical & Industrial Power Supplies | Digi-Key Daily
PMF-4V320WCGB
DigiKeys produktnummer
1145-1148-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PMF-4V320WCGB
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 4.2V 320W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
PMF-4V320WCGB Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Serie
Spänning - isolering
3 kV
Förpackning
Bulk
Effektivitet
76,5%
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-10°C-70°C (med nedstämpling)
Typ
Kapslad
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, universalingång
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång
85-264VAC
Storlek/dimension
L 8,46" x B 4,53" x H 1,97" (215,0 x 115,0 x 50,0mm)
Spänning - utspänning 1
4,2V
Godkännande myndighet
CB, CCC, CE, cURus, TUVgs
Ström - Utgång 1
55 A