HSP-200-4.2
DigiKeys produktnummer
1866-2787-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HSP-200-4.2
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 4.2V 168W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad, konformt ytskikt AC DC-omvandlare 1 Utgång 4,2V 90-264VAC, 127-370VDC Ingång
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Tillv.
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
0.88
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, universalingång
Typ
Kapslad, konformt ytskikt
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 8,27" x B 2,44" x H 1,22" (210,0 x 62,0 x 31,0mm)
Spänning - ingång
90-264VAC, 127-370VDC
Godkännande myndighet
CB, CCC, CE, cURus, TUV
Spänning - utspänning 1
4,2V
Minsta tillåtna belastning
Nej
Ström - Utgång 1
40 A