UHP-200-4.2 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Delta Electronics
I lager: 0
Datablad
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 4,2V 90-264VAC, 127-370VDC Ingång
MEAN WELL UHP Series AC/DC Converters | Digi-Key Daily
UHP Series Fanless Conduction-cooled Power Supply
UHP-200-4.2
DigiKeys produktnummer
1866-5494-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UHP-200-4.2
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 4.2V 168W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Effekt (Watt)
Tillv.
Tillämpningar
Hushållsapparater, ITE (kommersiell)
Serie
Spänning - isolering
3.75 kV
Förpackning
Box
Effektivitet
90%
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Typ
Kapslad
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, universalingång
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång
90-264VAC, 127-370VDC
Storlek/dimension
L 7,64" x B 2,17" x H 1,02" (194,0 x 55,0 x 26,0mm)
Spänning - utspänning 1
4,2V
Godkännande myndighet
CB, CCC, CE, cURus, TUV
Ström - Utgång 1
40 A