J115F31CL24VDCS.9
DigiKeys produktnummer
2449-J115F31CL24VDCS.9-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
J115F31CL24VDCS.9
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE SPDT 40A 24V
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä SPDT (1 Form C) 24VDC Spiral Chassimontering
EDA-/CAD-modeller
J115F31CL24VDCS.9 Modeller
Kategori
Termineringstyp
Snabbkontakt - 0,187"/0,250"
Förpackning
Tråg
Aktiveringsnivå spänning
18VDC
Frigöringsnivå spänning
2,4VDC
Kontaktform
SPDT (1 Form C)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Kontaktklassning (ström)
40 A
Kontaktmaterial
Silvertennoxid (AgSnO)
Switchspänning
277VAC, 110VDC - Max..
Godkännande myndighet
cURus, TUV
Last - Max. switchning
11 080VA, 4400W
Relätyp
Spolström
37.5 mA
Spolresistans
640 Ohms