AZ2800-2C-24DE
DigiKeys produktnummer
3385-AZ2800-2C-24DE-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AZ2800-2C-24DE
Beskrivning
RELAY EV CHG SOLAR DPDT 40A 24V
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 24VDC Spiral Chassimontering
Kategori
Termineringstyp
Snabbkontakt - 0,250" (6,3mm)
Tillv.
Tätningsklassning
Tätad - fullt
Serie
Spiralisolering
Klass F
Förpackning
Tråg
Aktiveringsnivå spänning
18VDC
Artikelstatus
Aktiv
Frigöringsnivå spänning
2,4VDC
Monteringstyp
Drifttid
25 ms
Spolspänning
Frånslagstid
25 ms
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Kontaktklassning (ström)
40 A
Kontaktmaterial
Silverkadmiumoxid (AgCdO)
Switchspänning
600VAC, 30VDC - Max..
Godkännande myndighet
CUR, UL, VDE
Last - Max. switchning
11 080VA, 1200W
Relätyp
Spolström
68.5 mA
Spolresistans
350 Ohms