J104D2C24VDC.20S
DigiKeys produktnummer
2449-J104D2C24VDC.20S-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
J104D2C24VDC.20S
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 24V
EDA-/CAD-modeller
J104D2C24VDC.20S Modeller
Aktiveringsnivå spänning
18VDC
Frigöringsnivå spänning
2,4VDC
Spolspänning
24VDC
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Kontaktklassning (ström)
2 A
Switchspänning
250VAC, 100VDC - Max..
Last - Max. switchning
500VA, 200W
Spolresistans
2.88 kOhms
Spolström
8.3 mA