J104D2C12VDC.20S
DigiKeys produktnummer
2449-J104D2C12VDC.20S-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
J104D2C12VDC.20S
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) Genomgående hål
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
J104D2C12VDC.20S Modeller
Kategori
Termineringstyp
PC-stift
Tillverkare
CIT Relay and Switch
Tätningsklassning
Tätad - fullt
Serie
Aktiveringsnivå spänning
9VDC
Förpackning
Rör
Frigöringsnivå spänning
1,2VDC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
6 ms
Monteringstyp
Genomgående hål
Frånslagstid
4 ms
Spolspänning
12VDC
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Kontaktmaterial
Silvernickel (AgNi), guld (Au)
Kontaktklassning (ström)
2 A
Godkännande myndighet
cURus
Switchspänning
250VAC, 100VDC - Max..
Relätyp
General Purpose
Last - Max. switchning
500VA, 200W
Spolresistans
720 Ohms
Spolström
16.7 mA