J104B2C12VDC.20S
DigiKeys produktnummer
2449-J104B2C12VDC.20S-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
J104B2C12VDC.20S
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
50 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 12VDC Spiral Genomgående hål
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
J104B2C12VDC.20S Modeller
Kategori
Termineringstyp
PC-stift
Tillv.
Tätningsklassning
Tätad - fullt
Serie
Aktiveringsnivå spänning
9VDC
Förpackning
Rör
Frigöringsnivå spänning
1,2VDC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
4.5 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
1.5 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Kontaktmaterial
Silvernickel (AgNi), guld (Au)
Kontaktklassning (ström)
3 A
Godkännande myndighet
cURus
Switchspänning
250VAC, 220VDC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
750VA, 660W
Spolresistans
720 Ohms
Spolström
16.7 mA