A171AS12VDC.96R
DigiKeys produktnummer
2449-A171AS12VDC.96R-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A171AS12VDC.96R
Beskrivning
RELAY AUTOMOTIVE SPST 30A 12V
Detaljerad beskrivning
Fordonsreläer SPST-NO (1 Form A) 12VDC Spolar Genomgående hål
EDA-/CAD-modeller
A171AS12VDC.96R Modeller
Frigöringsnivå spänning
1,2VDC
Egenskaper
Resistor, tätad - helt
Spolström
80 mA
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Spolspänning
12VDC
Spoleffekt
960mW
Kontaktklassning (ström)
30 A
Spolresistans
150 Ohms
Switchspänning
75VDC - Max.
Basproduktens nummer
Aktiveringsnivå spänning
9VDC