A171AHS12VDC.96D
DigiKeys produktnummer
2449-A171AHS12VDC.96D-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A171AHS12VDC.96D
Beskrivning
RELAY AUTOMOTIVE SPST 30A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fordonsreläer SPST-NO (1 Form A) 12VDC Spolar Genomgående hål
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
A171AHS12VDC.96D Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Frigöringsnivå spänning
1,2VDC
Tillverkare
CIT Relay and Switch
Drifttid
10 ms
Serie
Frånslagstid
5 ms
Förpackning
Tråg
Egenskaper
Diod, tätad - helt
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Spoltyp
Ej låsande
Termineringstyp
PC-stift
Spolström
80 mA
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Spolspänning
12VDC
Kontaktmaterial
Silvertennoxid (AgSnO)
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Spoleffekt
960mW
Kontaktklassning (ström)
30 A
Spolresistans
150 Ohms
Switchspänning
75VDC - Max.
Basproduktens nummer
Aktiveringsnivå spänning
9VDC