SRP3212A-R47M
DigiKeys produktnummer
118-SRP3212A-R47MTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-SRP3212A-R47MCT-ND - Remsbit (CT)
118-SRP3212A-R47MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRP3212A-R47M
Beskrivning
FIXED IND 470NH 7A 19 MOHM SMD
Detaljerad beskrivning
470 nH Avskärmad Induktor 7 A Max. 19mOhm 1210 (metrisk 3225) Flatkabel
Kategori
Q @ Frekv
3 vid 100kHz
Tillv.
Frekvens - självresonant
100MHz
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Arbetstemperatur
-40°C-150°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Material - kärna
Egenskaper
Flatkabel
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
8,2A
Höjd - monterad (max)
0,047" (1,20mm)
Skärmning
Avskärmad
Basproduktens nummer
Likströmsresistans (DCR)
Max. 19mOhm