SRN4018TA-101M
DigiKeys produktnummer
SRN4018TA-101MTR-ND - Remsa och spole (TR)
SRN4018TA-101MCT-ND - Remsbit (CT)
SRN4018TA-101MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRN4018TA-101M
Beskrivning
FIXED IND 100UH 340MA 1.38 OHM
Detaljerad beskrivning
100 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 340 mA 1,38Ohm Icke standard
Kategori
Likströmsresistans (DCR)
1,38Ohm
Tillv.
Q @ Frekv
10 vid 100kHz
Serie
Frekvens - självresonant
4MHz
Digi-Reel®
Klassificeringar
AEC-Q200
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Typ
Trumkärna, trådlindad
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,157" (4,00 x 4,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,071" (1,80mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
420mA