NRS4018T101MDGJV
DigiKeys produktnummer
587-3574-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-3574-1-ND - Remsbit (CT)
587-3574-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NRS4018T101MDGJV
Beskrivning
FIXED IND 100UH 280MA 1.74 OHM
Detaljerad beskrivning
100 µH Halvskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 280 mA Max. 1,74Ohm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
NRS4018T101MDGJV Modeller
Likströmsresistans (DCR)
Max. 1,74Ohm
Serie
Frekvens - självresonant
6,5MHz
Digi-Reel®
Klassificeringar
AEC-Q200
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,157" (4,00 x 4,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,071" (1,80mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
420mA