NRS4018T101MDGJ
DigiKeys produktnummer
587-6091-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-6091-1-ND - Remsbit (CT)
587-6091-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NRS4018T101MDGJ
Beskrivning
FIXED IND 100UH 280MA 1.74 OHM
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 µH Halvskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 280 mA Max. 1,74Ohm Icke standard
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
420mA
Likströmsresistans (DCR)
Max. 1,74Ohm
Frekvens - självresonant
6,5MHz
Arbetstemperatur
-25°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,157" (4,00 x 4,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,071" (1,80mm)