PTB6044-2010BPA103
DigiKeys produktnummer
PTB6044-2010BPA103-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTB6044-2010BPA103
Beskrivning
SLIDE POT 10KOHM 0.125W TOP 60MM
Detaljerad beskrivning
10 kOhms 0,125W, 1/8W Genomgående hål Skjutpotentiometrar Topp Justeringstyp
EDA-/CAD-modeller
PTB6044-2010BPA103 Modeller
Tolerans
±20%
Dämpartyp
Dubbelt
Förpackning
Bulk
Slaglängd
60mm
Storlek/dimension
Rektangulär - L 3,465" x B 0,630" x H 0,315" (88,00 x 16,00 x 8,00mm)
Resistans
10 kOhms
Effekt (Watt)
0,125W, 1/8W