PTB0143-2010BPB103
DigiKeys produktnummer
PTB0143-2010BPB103-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTB0143-2010BPB103
Beskrivning
SLIDE POT 10K OHM 0.5W TOP 100MM
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 kOhms 0,5W, 1/2W Genomgående hål Skjutpotentiometrar Topp Justeringstyp
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PTB0143-2010BPB103 Modeller
Tolerans
±20%
Tillverkare
Bourns Inc.
Justeringstyp
Topp
Serie
Dämpartyp
Standard
Förpackning
Tråg
Slaglängd
100mm
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
Rektangulär - L 5,039" x B 0,630" x H 0,315" (128,00 x 16,00 x 8,00mm)
Resistans
10 kOhms
Monteringstyp
Genomgående hål
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W