PDB181-K425K-103B är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Vishay Sfernice
I lager: 0
Datablad
10k Ohm 1 sektion Linjär Panelfäste Potentiometer Inga 1.0 Varv Kol 0,2W, 1/5W PC-stift
PDB181-K425K-103B
DigiKeys produktnummer
118-PDB181-K425K-103B-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PDB181-K425K-103B
Beskrivning
POT 10K OHM 1/5W CARBON LINEAR
Detaljerad beskrivning
Förpackning
Tråg
Resistans (Ohm)
10k
Styrdonslängd
0,984" (25,00mm)
Tolerans
±20%
Styrdonsdiameter
0,236" (6,00mm)
Effekt (Watt)
0,2W, 1/5W
Storlek - kropp
Rund - 0,669" diam. (17,00mm)