PDB181-E415K-104B
DigiKeys produktnummer
118-PDB181-E415K-104B-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PDB181-E415K-104B
Beskrivning
POT 100K OHM 1/5W CARBON LINEAR
Detaljerad beskrivning
100k Ohm 1 sektion Linjär Genomgående hål Potentiometer 1.0 Varv Kol 0,2W, 1/5W Lödögla
Kategori
Justeringstyp
Användardefinierat
Förpackning
Tråg
Termineringstyp
Lödögla
Resistans (Ohm)
100k
Styrdonslängd
0,591" (15,00mm)
Tolerans
±20%
Styrdonsdiameter
0,236" (6,00mm)
Effekt (Watt)
0,2W, 1/5W
Monteringstyp
Genomgående hål
Avsmalning
Linjär
Storlek - kropp
Rund - 0,669" diam. (17,00mm)