P11S1Q0FHKX10103MA
DigiKeys produktnummer
716-P11S1Q0FHKX10103MA-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
P11S1Q0FHKX10103MA
Beskrivning
POT 10K OHM 1W CERMET LINEAR
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10k Ohm 1 sektion Linjär Panelfäste Potentiometer 1.0 Varv Cermet 1W PC-stift
Kategori
Justeringstyp
Sidojustering
Tillverkare
Vishay Sfernice
Temperaturkoefficient
±500ppm/°C
Serie
Rotation
300°
Förpackning
Box
Resistiva material
Cermet
Artikelstatus
Aktiv
Termineringstyp
PC-stift
Resistans (Ohm)
10k
Styrdonstyp
Lättrat
Tolerans
±20%
Styrdonslängd
0,748" (19,00mm)
Effekt (Watt)
1W
Styrdonsdiameter
0,236" (6,00mm)
Antal varv
1.0
Bussningsgänga
M7 x 0,75
Avsmalning
Linjär
Monteringstyp
Panelfäste
Antal sektioner
1
Storlek - kropp
Rektangulär - Yta 0,516" x 0,492" (13,10mm x 12,50mm)