PDB181-E218K-503B1
DigiKeys produktnummer
PDB181-E218K-503B1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PDB181-E218K-503B1
Beskrivning
POT 50K OHM 1/5W CARBON LINEAR
Detaljerad beskrivning
50k Ohm 1 sektion Linjär Panelfäste Potentiometer Spärr 1 Varv Kol 0,2W, 1/5W Lödögla
Kategori
Justeringstyp
Användardefinierat
Förpackning
Bulk
Termineringstyp
Lödögla
Resistans (Ohm)
50k
Styrdonslängd
0,709" (18,00mm)
Tolerans
±20%
Styrdonsdiameter
0,236" (6,00mm)
Effekt (Watt)
0,2W, 1/5W
Inbyggd brytare
Spärr
Storlek - kropp
Rund - 0,669" diam. (17,00mm)