CR0805-FX-2051ELF är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
YAGEO
I lager: 0
Datablad
Direkt
YAGEO
I lager: 77 053
Datablad
Samsung Electro-Mechanics
Similar
Similar
Vishay Dale
Vishay Dale
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
2.05 kOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Fuktbeständig Tjock film
CR0805-FX-2051ELF
DigiKeys produktnummer
118-CR0805-FX-2051ELFTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-CR0805-FX-2051ELFCT-ND - Remsbit (CT)
118-CR0805-FX-2051ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CR0805-FX-2051ELF
Beskrivning
RES SMD 2.05K OHM 1% 1/8W 0805
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
CR0805-FX-2051ELF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)