RMCF0805FG2K05 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay Dale
I lager: 48 921
Datablad
Direkt
Vishay Dale
I lager: 0
Datablad
Panasonic Industry
Similar
YAGEO
Similar
YAGEO
Bourns Inc.
Panasonic Industry
Samsung Electro-Mechanics
2.05 kOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Automotive AEC-Q200 Tjock film
RMCF0805FG2K05
DigiKeys produktnummer
RMCF0805FG2K05-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RMCF0805FG2K05
Beskrivning
RES 2.05K OHM 1% 1/8W 0805
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RMCF0805FG2K05 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)