LY Q396-P1Q2-36-0-10-R18
DigiKeys produktnummer
475-LYQ396-P1Q2-36TR-ND - Remsa och spole (TR)
475-LYQ396-P1Q2-36CT-ND - Remsbit (CT)
475-LYQ396-P1Q2-36DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LY Q396-P1Q2-36-0-10-R18
Beskrivning
LED YELLOW DIFFUSED SMD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Gul 589nm LED-indikation - diskret 2V 2-SMD, flata ledningar
Kategori
Linsstorlek
1,00mm x 0,80mm
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (Typ)
2V
Serie
Ström - test
10mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Visningsvinkel
150°, 120°
Artikelstatus
Senaste tidpunkt för inköp
Monteringstyp
Färg
Våglängd - dominant
Konfiguration
Standard
Inkapsling/låda
2-SMD, flata ledningar
Linsfärg
White
Storlek/dimension
L 1,60 x B 0,80mm
Linstransparens
Diffused
Höjd (max)
0,40mm