LS Q976-NR-1-0-20-R18
DigiKeys produktnummer
475-LSQ976-NR-1TR-ND - Remsa och spole (TR)
475-LSQ976-NR-1CT-ND - Remsbit (CT)
475-LSQ976-NR-1DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LS Q976-NR-1-0-20-R18
Beskrivning
LED RED DIFFUSED 0603 SMD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Röd 633nm LED-indikation - diskret 2V 0603 (metrisk 1608)
Kategori
Spänning - fram (Vf) (Typ)
2V
Tillv.
Ström - test
20mA
Serie
Visningsvinkel
160°
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Senaste tidpunkt för inköp
Våglängd - dominant
Färg
Våglängd - topp
645nm
Konfiguration
Standard
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Linsfärg
White
Leverantörens enhetsförpackning
Linstransparens
Diffused
Storlek/dimension
L 1,60 x B 0,80mm
Millicandela-märkning
Höjd (max)
0,80mm
Linstyp
Rektangulär med plan topp
Basproduktens nummer
Linsstorlek
1,00mm x 0,80mm